Můj příběh - má cesta

PROFESNĚ?

Kdybych měla začít opravdu od začátku, už jako malá jsem vymýšlela různé "zlepšováky", pozorovala, jak se člověk cítí při různých uspořádání nábytku nejen vizuálně, ale i pocitově, jak může být v prostoru útulně, bezpečně nebo naopak hodně nekomfortně. A jak dokáží prostor dokreslit barvy a doplňky.

Rozhodla jsem se tedy vystudovat stavební inženýrství, abych se mohla opřít o odbornost při návrhu nebo změnách dispozic, domyslet návaznosti na další specialisty a profese a v neposlední řadě mít přehled v normách a předpisech. Při studiu jsem spolupracovala s architekty a projektanty jak při zpracování projektových dokumentací novostaveb, rekonstrukcí, úpravách dispozic, ale také při návrzích interiérů a atypického nábytku. Po studiu jsem prošla společnostmi, kde jsem měla na starosti komplexní přípravu projektů včetně energetických posudků programu Nová zelená úsporám a zpracování energetických průkazů. Dále získala pozici manažera projektů v brněnské projekční kanceláři, kde jsem měla na starost kompletní agendu společnosti, zajišťovala komplexní projekční činnost včetně specializací, rozpočty, veřejné zakázky, výběr zhotovitele a zpracování PENB. Získala jsem také praxi jako odborný konzultant pro celou ČR v oboru inspekcí nemovitostí při přejímkách, reklamacích bytů a domů. Další cennou zkušenost mám jako projektový manažer developerského projektu Palác Kobližná v Brně zahrnující na 60 bytových a nebytových jednotek. K tomuto projektu jsem zajistila podporu: webové stránky projektu, texty, výběr standardů, sestavení brožury standardů, zpracování návrhu a vizualizací bytu 1+kk a 2+kk, zpracování karet bytů a pater, interaktivní výběr bytů. 

V současné době spolupracuji na přípravě developerského projektu v Brně, kde budou jak bytové jednotky, tak rodinné domy, vše umístěné v krásné lukrativní oblasti úzce spjaté s přírodou. 

Rozšířila jsem si vzdělání o školu interiérového designu v Praze a stále se v tomto směru vzdělávám, účastním se školení, seminářů, veletrhů. 

Za co jsem velmi vděčná je setkání s naší přední architektkou, paní prof. Ing.arch. Evou Jiřičnou, CBE, která se podílela na návrhu developerského projektu v Praze, kde jsem spoluorganizovala slavnostní otevření pro více jak 100 lidí včetně cateringu, hudby a závěřečného ohňostroje. Byla to nezapomenutelná akce a jsem vděčná za to, že jsem mohla být součástí. S paní Jiřičnou jsem měla možnost si popovídat jak z pohledu profesního, tak osobního a je to úžasná, skromná žena. 

MŮJ POHLED NA INTERIÉROVÝ DESIGN

Věřím, že každý má právo na to bydlet v hezkém prostředí, které pro něj bude bezpečné, útulné, dle požadavků praktické. Pro někoho je více důležitý aspekt "krásy", pro jiné "praktičnost".

Vždy se snažím skloubit tyto věci dohromady. 

Při osobních konzultacích se snažím na klienty co nejvíce naladit, zjistit jejich potřeby, fungování domácnosti, určitým způsobem se "nacítit", jakým směrem se bude návrh prostoru ubírat. Dávám vždy nějaký příklad - například romantické ženě, která by si vnitřně přála mít světlý jemný útulný interiér, ale ještě například nedokáže svou představu popsat a přesně definovat, nemohu navrhnout černo-bílý minimalistický interiér. Ano, vypadalo by to krásně, ale tato žena by se tam necítila dobře. Naopak muži, který přijde na schůzku velmi upraven, má lakované polobotky, sako, košili, nenavrhnu koloniální, rustikální interiér.  

PŘÍMO JÁ?

A jak bych popsala samu sebe? Mám velmi ráda lidi a těším se vždy na nová setkání, protože jsou vždy obohacující. Zároveň mám ráda i naprosté ticho, při kterém získávám nejvíce nápadů a přemýšlím nad celým konceptem projektu, materiály, až po jednotlivé detaily. 

Mám ráda krásné věci, poslouchám vážnou hudbu, ale mám zároveň srdce rockera. Miluji přírodu a procházky v ní, ale může se také stát, že někdy přijedu na stavbu na motorce. Mám ráda život a je fajn ho brát někdy méně vážně a nechat věci plynout tak, jak mají být. 

Budu se na Vás těšit. S láskou... Jana

 

+420 777 22 45 45

Náměstí 13. prosince, Oslavany u Brna

©2020 by Jana Ježková. All rights reserved