top of page
11zon_cropped.png

* 1987

PROFESNĚ

Kdybych měla začít opravdu od začátku, už jako malá jsem vymýšlela různé "zlepšováky" a pozorovala prostředí kolem sebe. Kde se člověk cítí útulně, bezpečně nebo naopak hodně nekomfortně. 

Rozhodla jsem se tedy vystudovat stavební inženýrství, abych se mohla opřít o odbornost při návrhu nebo změnách dispozic, domyslet návaznosti na další specialisty a profese a v neposlední řadě mít přehled v normách a předpisech. Při studiu jsem spolupracovala s architekty a projektanty jak při zpracování projektových dokumentací novostaveb, rekonstrukcí, úpravách dispozic, tak při návrzích interiérů a atypického nábytku. Po studiu jsem prošla společnostmi, kde jsem měla na starosti komplexní přípravu projektů včetně energetických posudků programu Nová zelená úsporám, zabývala se energetickou náročností budov a získala pozici manažera projektů v brněnské projekční kanceláři. Zde jsem měla na starost kompletní agendu společnosti, zajišťovala komplexní projekční činnost včetně specializací, rozpočty, veřejné zakázky, výběr zhotovitele a zpracování PENB. Díky praxi odborného konzultanta pro celou ČR v oboru inspekcí nemovitostí při přejímkách a reklamacích nemovitostí, mám přehled o vadách staveb a jednání zhotovitele/developera. Další cennou zkušenost mám jako projektový manažer developerského projektu Palác Kobližná v Brně zahrnující na 60 bytových a nebytových jednotek. K tomuto projektu jsem zajistila podporu: webové stránky projektu, texty, výběr standardů, sestavení brožury standardů, zpracování návrhu a vizualizací bytu 1+kk a 2+kk, zpracování karet bytů a pater, interaktivní výběr bytů.  V současné době spolupracuji na přípravě developerského projektu v Brně, kde budou jak bytové jednotky, tak rodinné domy, vše umístěné v krásné lukrativní oblasti úzce spjaté s přírodou. Rozšířila jsem si vzdělání o školu interiérového designu v Praze a stále se v tomto směru vzdělávám, účastním se školení, seminářů, veletrhů. 

Za co jsem velmi vděčná je setkání s naší přední architektkou, paní prof. Ing.arch. Evou Jiřičnou, CBE, která se podílela na návrhu developerského projektu v Praze, kde jsem spoluorganizovala slavnostní otevření pro více jak 100 lidí včetně cateringu, hudby a závěřečného ohňostroje. Byla to nezapomenutelná akce a jsem vděčná za to, že jsem mohla být součástí. S paní Jiřičnou jsem měla možnost si popovídat jak z pohledu profesního, tak osobního a je to úžasná, skromná žena. 

MŮJ POHLED NA INTERIÉROVÝ DESIGN

Věřím, že každý má právo na to bydlet v hezkém prostředí, které pro něj bude bezpečné, útulné, dle požadavků praktické. Pro někoho je více důležitý aspekt "krásy", pro jiné "praktičnost". Vždy se snažím skloubit tyto věci dohromady. Detail v interiéru dělá celek. 

 

Při osobních konzultacích se snažím na klienty co nejvíce naladit, zjistit jejich potřeby, fungování domácnosti, určitým způsobem se "nacítit", jakým směrem se bude návrh prostoru ubírat. Dávám vždy nějaký příklad - například jemné ženě, která by si vnitřně přála mít světlý, jemný, útulný interiér, ale ještě například nedokáže svou představu jasně popsat a přesně definovat, nemohu navrhnout černo-bílý minimalistický interiér. Ano, vypadalo by to krásně, ale tato žena by se tam necítila dobře. Naopak muži, který běžně nosí elegantní sako, košili, zakládá si na moderním stylu, nenavrhnu koloniální, rustikální interiér.  Proto je odborná konzultace jedna z nejdůležitějších věcí při návrhu Vašeho interiéru. 

A jak bych popsala samu sebe? Mám ráda lidi a těším se vždy na nová setkání, protože jsou vždy obohacující. Zároveň mám ráda i naprosté ticho, při kterém získávám nejvíce nápadů a přemýšlím nad celým konceptem projektu, materiály a jednotlivými detaily. Mám ráda krásné věci, při návrzích poslouchám většinou vážnou hudbu, ale energii nabíjím rockem :) Miluji přírodu a procházky v ní. Mám ráda život a je fajn ho brát někdy méně vážně a nechat věci plynout tak, jak mají být. 

Budu se na Vás těšit.

Jana.

SPOLUPRACUJI S

Spolupracuji s precizními truhláři, kameníky, elektrikáři, podlaháři, obkladači a dalšími šikovnými řemeslníky. 

 

Mám svůj tým, prověřený a spolehlivý okruh lidí, se kterými zakázky realizuji. 

Náročnější zakázky konzultuji se specialisty v oboru, včetně statika, elektroinženýrů a zahradními architektkami. 

Můj ETICKÝ KODEX

Značky, které svým klientům doporučuji, pečlivě vybírám. 

 

Jsou to značky, se kterými vnitřně souzním, viděla jsem naživo jejich kvalitu a zpracování, případně přímo výrobu.

 

Nikdy bych Vám nedoporučila to, čemu nevěřím. 

 

Nebojím se říct svůj upřímný názor i kdyby byl negativní. Nejen tímto se buduje naše důvěra.

bottom of page